Publicēts: 02.12.2020.

https://www.izm.gov.lv/lv/jaunums/arkartejas-situacijas-laika-lidz-11janvarim-macibas-klatiene-drikst-notikt-pirmsskolas-un-1-4klasu-skoleniem

Pedagogiem Vecākiem

Otrdien, 2020. gada 1.decembrī, valdība nolēma līdz 2021. gada 11. janvārim pagarināt ārkārtējo situāciju. Stingrāki drošības pasākumi tiek ieviesti arī izglītības jomā.

Klātienē mācību process drīkst notikt tikai bērnudārzos un 1.-4. klasēs. 

Saglabājas jau līdzšinējais noteikums par 3 kvadrātmetru platības nodrošināšanu skolā vienam skolēnam. No rītdienas, 3. decembra, pirmsskolas izglītības iestādēs strādājošajiem visu laiku jānēsā maskas, bet pēc ziemas brīvlaika, tātad, no 4. janvāra, skolās maskas jānēsā visiem - gan skolēniem, gan skolotājiem gan stundu laikā, gan ārpus mācību procesa norises.

Augstākās izglītības, profesionālās izglītības un pieaugušo profesionālās tālākizglītības un neformālās izglītības process drīkst notikt tikai attālināti. Savukārt praktiskās iemaņas, kuras nav iespējams apgūt attālināti, klātienē var apgūt tikai individuāli – viens pasniedzējs ar vienu audzēkni.

Interešu izglītības praktiskās daļas var notikt klātienē tikai individuāli. Klātienē nav atļauti koru un pūšaminstrumentu kolektīvu mēģinājumi.

Sportā no 3. decembra klātienē telpās sporta treniņi drīkst notikt tikai Latvijas pieaugušo izlases, Olimpiskās vienības un Paraolimpiskās vienības sportistu un komandu sporta spēļu starptautisko un augstāko līgu komandu pilngadīgu profesionālo sportistu (profesionāļi, kuriem nodarbošanās ar sportu ir pamatdarbs) treniņi.

Pārējie sporta treniņi telpās drīkst notikt tikai individuāli vai divatā ar treneri, savukārt grupu treniņi līdz 10 cilvēkiem drīkst notikt tikai ārpus telpām. Jāņem vērā, ka teltis vai citas pagaidu būves, ja tām ir sienas, arī tiek uztvertas kā iekštelpas, taču apjumti laukumi bez sienām tiek uzskatīti par ārtelpām.

Ar cieņu,

Ruslans Bespjatijs

Daugavpils pilsētas

Izglītības pārvaldes veselības veicināšanas koordinētājs

29119984

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt." target="_blank">Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.