Skolas soma LV100 krasains

Šī gada 17. februārī skolēniem bija iespēja noskatīties projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, filmu ar nosaukumu “Sprādziens mūzikā”. Šo iespēju, protams, izmantoja visi klases skolēni. Videomateriāls sniedza ieskatu Latvijas mūzikas pirmsākumos, kādi mūzikas stili bija populāri 20.gs vidū un beigās. Tāpat skolēni uzzināja kādas mūzikas grupas bija populāras, kuras savā pastāvēšanas laikā iekaroja klausītāju sirdis un ar ko tieši. Visinteresantākais bija vērot grupas un to stilus, kas radās no jauna un ir populāras arī mūsdienās. To izpildītāji, stili, kas bija un ir tik īpašs, ka klausītāju un fanu interese nezūd joprojām. Skolēniem īpaši interesantas likās grupas, kuras bija populāras 20.gs beigās un savu popularitāti un mērķauditoriju ir saglabājušas arī mūsdienās.

Kopumā var teikt, ka skolēni iepazina īsā laikā kā Latvijā attīstījās dažādi mūzikas virzieni, stili un dažādi izpildītāji. Visvairāk interesēja salīdzināt pagātnes mūzikas stilus ar tiem, kuri ir populāri šobrīd jauniešu vidū.
Noteikti ir interese noskatīties līdzīgu videomateriālu par mūziku, kas ir populāra jauniešu vidū mūsdienās – dažādus tās stilus, izpildītājus, grupas, uzzināt vairāk par to dzīvi, mūzikas ierakstu veidošanu un citu informāciju.