Skolas soma LV100 krasains

Šogad Latvijas skolas skoma projekta ietvaros 9.b klase dodas virtuālajā ekskursijā uz Iluzionisma teātri un muzeju. Skolēnus iepazīstināja ar teātra un muzejas vēsturi, pastāstīja par pirmo iluzionistu no Senajās Ēģiptēs un ilūziju ar pīli, un, protams, programmā bija runāt ar visslavenāko iluzionistu Koperfildu.
Skolēniem bija dota iespēja iedziļināties iluzionisma vēsture un triku aizkulisēs, lai labāk saprastu cik bīstami varētu būt fokusi un cik profesionāli sagatavoties jābūt iluzionistiem. Skolēnu atsauksmes pierada to, ka nodarbība ir interesanta un aizraujoša:

• Es uzzināju daudz jauna par muzeja vēsturi. Šajā muzejā ir uzstājušās daudzas slavenas personības, kuras attēlotas melnbaltās fotogrāfijās. Šeit tika iestudēts daudz dažādu priekšnesumu, kuru plakāti karājās uz muzeja sienām. Šis muzejs pastāv kopš 20. gadsimta, tajā strādāja vairāki tūkstoši cilvēku. Šis muzejs ir pazīstams visā valstī. (M.Garmolis)

• Es domāju, ka visgrūtāk izpildīt triku tad, kad tevi saslēdz roku dzelžos un iegremdē ūdenī, jo tieši tad tas, vai tu izdzīvosi,vai nē, ir atkārīgs no tavas rīcības. Tāpēc, lai izpildītu šo triku, ir nepieciešama maksimāla vienprātība. (V.Glovinskis)

• Iespējams, visgrūtākais ir īstenot trikus ar caurdurtiem priekšmetiem un vietās, kur ir draudi personai. Viena kļūda, un cilvēks var nomirt. (V.Mikulova)

• Šis ir ļoti skaists iluzionistu muzejs. Pats dizains un stils, kādā tiek veidots šis muzejs, ir ļoti apburošs. Prieks skatīties fokusus un trikus. Ir ļoti interesanti dzirdēt arī par triku vēsturi un paša muzeja vēsturi. (D. Jeršova)

• Visinteresantākā informācija man šķita tā, kāda aina izskatās aizkulisēs (D.Prokopovičs)

• Filmā stāstīts par pirmo iluzionistu no Senajās Ēģiptes, par pirmo fokusu ar pīli un to popularitāti. (M.Smirnova)

Kopumā skolēniem patika, jo šeit bija ne tikai izglītojoša, bet arī izklaidējoša viela. Tiem skolēni, kuri kādreiz aizraujas ar ilūzijām, nebija interesanti, jo viņi jau zināja, kā tehniski fokuss ir izpildīts.
Paldies projektam par iespēju!

Sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante Alīna Ivanova