INFO TĀLRUNIS

28 376 584

(skolas lietvede)

Skolas soma LV100 krasains

02.09.21. un 09.03.21. klases stundu laikā programmas LSS ietvaros 7.a klases skolēniem bija iespēja noskatīties tiešsaistes koncertlekciju “Sprādziens mūzikā” https://vimeo.com/501718273, kuru sagatavoja Mikus Abaroniņš, kurš ir dziedātājs(tenors, kontrtenors), pasākumu vadītājs un producents, un Arta Abaroniņa(čells, kontrabass, klavieres).

Koncertlekcijā tika apskatīts, kā populārā mūzika ir attīstījusies no 1920. līdz 2020. gadam: džeza, blūza ēra, svinga laiks, revolucionārie rock’n’roll gadi, hipiju plūsma, disko spožums, astoņdesmitie, 90. gadu popkultūra un mūsdienas. Kopā ceļojam laikā, izzinot, kā mūzika iet roku rokā ar 20. gadsimta vēstures lielākajiem notikumiem un atspoguļo savu laikmetu. Koncertstāstu papildina īpaši veidoti video materiāli.

Programmā skanēja populārākās dziesmas no Elvisa Preslija, The Queen, Maikla Džeksona, The Beatles, AC/DC, ABBA, Frenka Sinatras, The Rolling Stones u.c. Aplūkojam arī to, kā Latvijā izpaudās katrs no šiem žanriem un bija arī izpildītas latviešu komponistu dziesmas, lai varētu gūt iespaidu arī par mūsu spilgtākajiem mūzikas šedevriem.

No skolēnu atsauksmēm:
“Šajā nodarbībā es uzzināju par daudziem mūzikas stiliem. Mums pastāstīja, kā izskatās dziesmas tajā laikā, populāro grupu nosaukumi. Pat vīrietis veica visus šos darbus. Es dzirdēju dziesmu un pat redzēju tā laika stilu un klipus.”

“Es uzzināju un es dzirdēju 20. gadsimta mūziku, viņu dejas. Man patika, kā tās pasniedz.”

“Man patika viss, it īpaši dziesmu izpildījums. Es priecājos, ka Latvijā var leģendāras dziesmas izpildīt tikpat profesionāli, kā to dara paši dziesmu autori.”

“Man ļoti patika šis video! Mēs uzzinājām daudz: par dažādiem mūzikas veidiem, kādas populāras dziesmas bija iepriekš, kas ir tie izpildītāji, kuru dziesmas mums šķita pazīstamas!”

“Es uzzināju, kā 1990.gados attīstījās -reps, elektro mūzika, pop mūzika. Video bija ļoti interesants, es uzzināju daudz par mūziku dažādos gados un kā attīstījās mūzika.”

Sagatavoja klases audzinātāja Jeļena Maskaļova