INFO TĀLRUNIS

28 376 584

(skolas lietvede)

barikades konference

Š.g. 28.janvārī 8.b klases skolēnu radošā grupa (M.Beļavskis, M.Ivanovs, J.Ščoloka, A.Viļčinska) uzstājās un pastāstīja par savu prezentāciju pasākumā “Barikādēm-30”- izglītības iestāžu labā prakse 1991.gada Barikāžu notikumu izzināšanā un atceres norišu organizēšanā”.
Darbs sākās jau oktobra beigās, jo VISC interešu izglītības jomā tika izsludināts labās prakses konkurss. No visas Latvijas atsūtītiem darbiem konkursa organizatori izvēlējās 6 prezentācijas no dažādām Latvijas pilsētām. Mūsu skola bija vienīgā no Latgales.
“Paldies par fantastisko prezentāciju! Noteikti vēl sazināšos ar Jums janvārī.” (Monika Daļecka, konferences organizatore) Tā tika novērtēta skolēnu prezentācija.

Mūsu grupas mērķis bija iejusties Barikāžu aizstāvju pārdzīvojumos un tāpēc prezentācija pamatojas uz cilvēku jūtām un emocijām (sk. pielikumā).
“Kad es domāju, kā izveidot pirmo slaidu, man nāca prāta, ka tajā jābūt lauztām līnijām, jo tās simbolizē ne tikai barikāžu formas, bet arī tā laika cilvēku lauztās dzīves un likteņus” stāstīja Martins Beļavskis
“Es vēlētos, lai katram no mums būtu iespēja uzzināt par Barikāžu dienām, par mūsu tautas svarīgiem notikumiem, jo tikai zinot patiesību, mēs varēsim novērtēt mūsu tēvu un vectēvu ieguldījumu. Nedrīkst aizmirst šīs sāpīgās dienas! Nedrīkst aizmirst cilvēkus, kuri mēģināja, cīnījās, cieta, bet izturēja, nedrīkst aizmirst mūsu Dzimtenes varoņus. Dzimtene nav tikai zeme, tā ir mūsu brīvība, mūsu tradīcijas, mūsu valoda, kas šodien skan mūsu ielās pateicoties šiem varoņiem. Patriotisms ir sirdī un darbos, tāpēc aicinu visus latviešus un Latvijas iedzīvotājus cildināt mūsu varoņus un stāstīt par šiem vēsturiskiem notikumiem saviem bērniem” Anastasija Viļčinska uzrunāja konferences dalībniekus.
Paldies skolēniem! Malači! Bravo!
Radošās darba grupas vadītāja Ilga Laudere